top of page
Narcissistic Abuse Recovery

Therapy in Turkish

Hakkımda

İstanbul Üniversitesi psikoloji bölümünde lisans öğrenimimin ardından İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde yüksek lisansımı başarıyla tamamladım. Türkiye’de yaşadığım süreçte Adalet Bakanlığı’na bağlı psikolog olarak, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı psikolog olarak, Mersin Üniversitesi Psikoloji bölümünde araştırma görevlisi olarak, Türkiye Adalet Akademisi’nde psikolog- öğretim elemanı olarak uzun süre görev yaptım.

Kariyerim süresince birçok uluslararası projede görev aldım, birçok bilimsel makale yayınladım, bir çok seminer verdim ve on yılı aşkın süre alanda çalıştım.

Thomas Jefferson Üniversitesi’nde Çift ve Aile Terapisi üzerine ikinci master programımı tamamladıktan bir süre sonra Amerika’ya yerleştim ve şuanda bireysel, çift ve aile terapisti olarak yüzyüze ve online hizmet vermekteyim.

Turkish Therapist Esra Nihan Bridge

Terapi Servisleri

Esra Nihan Bridge

Bireysel, Çift ve Aile Terapisti

Öncelikle, Türk kültürü ile Amerikan kültürü arasındaki farkları bilen, kültürel uyumda karşılaşılan zorlukları anlayan, göçmen olmanın zorluklarını deneyimlemiş Amerika’da yaşayan bir Türk terapist olarak Türk danışanlara her zaman kapılarımın sonuna kadar açık olduğunu belirtmek isterim.

 

Şuanda danışanlara hem Türkçe hem İngilizce bireysel terapi, çift terapisi ve aile terapisi hizmeti vermekteyim. Seanslarda Gottman Metod Çift Terapisi, Duygu Odaklı Çift Terapisi ve Bowen Aile Sistemleri Terapisi yanında Bilişsel Davranışçı Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi gibi kanıta dayalı terapi tekniklerinden yararlanmaktayım. Bunların yanında Brainspotting adı verilen travma terapisi uygulamaktayım. 

Bireysel terapi:

Bireysel terapi ile sizi hayatta ilerlemekten alıkoyan düşünceler, duygular ve davranışlarla ilgili ve de çocukluk döneminde aldığınız mesajların sizi ve ilişkilerinizi nasıl etkilediği ile ilgili içgörü kazanabilirsiniz. Terapi, kişisel gelişiminize, anlamlı ve tatmin edici bir hayat sürmenize, kendinizle, eşinizle, ailenizle ve diğerleriyle sağlıklı ilişkiler kurmanıza yardımcı olur.

 

İlişki sorunları, aile sorunları, depresyon, anksiyete, travma, stres, kayıp ve yas alanlarında bireysel terapi sunmaktayım.

Çift terapisi:

İlişkileri süresince bütün çiftler zaman zaman anlaşmazlık yaşarlar. Bazen bu anlaşmazlıklar çözümlenemez ve çift birbirine karşı kırgınlıklarını biriktirmeye başlar. Bu da zamanla ilişkideki bağların zedelenmesine, çiftin arasındaki mesafenin giderek artmasına, eşlerin birbirinden uzaklaşmasına ve çiftin ilişkisini sorgulamasına yol açar. Bazense aldatma, yakın aile bireylerinin vefatı, madde kullanımı gibi çiftin yaşadığı olumsuz deneyimler ilişkide sorunlara yol açar.

 

İlişki problemlerinde çoğu zaman çift ile birlikte çalışılır ve birinin davranışının diğerinde nasıl bir etki yarattığı anlaşılmaya çalışılır. Çift terapisi ayrılmaktan /boşanmaktan uzaklaşıp var olan bağınızı güçlendirmenize yardımcı olur.  

Çift terapisi:

-Sizi eşinizle birbirinizi anlamanıza,

-İletişiminizi güçlendirmenize,

-Yaşadığınız çatışmalara farklı açıdan yaklaşmanıza,

-Daha sağlıklı çatışma yönetimi becerileri geliştirmenize,

-Geçmişte yaşadığınız acıları ve güven zedelenmelerinizi aşabilmenize,

-Eşinizle olan yakınlığınızı artırabilmenize,

-İlişkiye olan bağlılığınızı artırabilmenize yardımcı olur.

Aile terapisi:

Aile terapisi aile içi anlaşmazlıklar yaşandığında, aile üyeleri taşınma, yeni bir çocuk sahibi olma, boşanma, ya da yeniden evlenme gibi değişime hazırlandığında , aile üyeleri hastalık, madde bağımlılığı, boşanma, yas gibi süreçler yaşadığında, aile travmatik bir olay deneyimlediğinde, aile içinde üyeler sağlıklı iletişimi kaybettiğinde ve çocukları ile ilgili endişeler arttığında yardımcı olur.

Randevu almak için ‘Request Appointment’ linkinden mesaj gonderebilirsiniz. Sorularınız için Türkçe email gönderebilir ya da numaramızı arayıp Türkçe konuşan terapist ile konuşabilirsiniz.

Suanda hem online terapi hem de yüzyüze hizmeti vermekteyim. Online seanslar için verdiğiniz email adresine görüşme saatinizden önce link gönderilmekte ve zoom benzeri güvenli bir platform üzerinden görüşmeler gerçekleştirilmektedir. Seans ücretleri $175 olup ödemeler güvenli online sistem üzerinden kredi kartı ile ya da nakit olarak yapılmaktadır. Sağlık sigortası kabul etmemekteyim.

bottom of page